poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kredyt na dom  (Przeczytany 19971 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Kredyt na dom
« dnia: 02 Cze 2011, 04:58:00 »
Witam , od kilku lat mieszkam i pracuję w Dk. Teraz doszedłem do wniosku , że byłoby dobrze kupić dom zamiast płacić spółdzielni nie małe pieniądze. Moja decyzja jest też taka , gdyż zamierzam ściągnąć wreszcie swoją rodzinę i zamieszkać tutaj. Wiem , że wielu z was kupiło już tutaj dom. Czytałem posty ale konkretów wiele nie ma. Interesują mnie wasze sytuacje , czyli w jakich bankach zaciągaliście kredyty , na jakich warunkach i w jaki sposób negocjować wysokość oprocentowania. Rozbieżności są duże , gdyż jedni piszą , że 0.5 % a inni że 2% i więcej. Wasze odpowiedzi pozwolą mi wybrać optymalne rozwiązanie i nie popełnić być może błędów. Pozdrawiam Marek.

varszafiak

  • Gość
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Cze 2011, 06:44:58 »
kurcze... i to tak o 5 rano?
cos bral?   ;D

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Cze 2011, 08:58:49 »
Masz tylko jedna mozliwosc.

Kontaktujesz sie z wybranymi bankami i pytasz u zródla.
Przeciez my nie znamy twojej sytuacji finansowej, twoich dochodów, wydatków, ile masz zaoszczedzonej gotówki, ile masz dzieci, ile masz lat, jaka masz prace, zdrowie itd itp
Jak mozesz oczekiwac ze forum ci pomoze??

Kazdy bank ocenia klienta indywidualnie, kazdy bank ma dziesiatki kredrytów do zaoferowania. Sam musisz rozeznac sie w temacie i sam zdecydowac.

Co pomoze wiedza ze jeden z nas ma fastforrentet lån, drugi, F1 a trzeci lån mad garantiloft?
Jeden placi 1% ( musisz wiedziec dlaczego) a drugi 5% (i tez musisz wiedziec dlaczego) obydwa kredyty maja swoje dobre i mniej dobre strony, nie mozna powiedziec który lepszy a który kredyt bedzie pasowal do twojej sytuaci wiesz tylko ty.

Rozeznanie sie w kredytach to kawal ciezkiej pracy - ale tylko ty sam mozesz to zrobic.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline rowrom

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Cze 2011, 09:57:23 »
No to ci pomogli. Czysio pytal sie o doswiadczenia innych do banku na pewno sam pojdzie, bo przeciez kredytu przez internet nie wezmie.
My z zona planujemy kupic wlasnie dom. Jestesmy wlasnie po rozmowie z bankiem. Bylismy najpierw w Nordei- gdzie odmowili nam kredytu, wiec udalismy sie do Danske Bank, gdzie kredyt mozemy wziac bez problemu. W nordei powiedzieli ze daja tylko kredyty osobom z dunskim obywatelstwem-niestety sa ludzie i ludzie.Bank polecal nam kredyt ze stalym oprocentowaniem. Odsteki 3 procent. Teraz mamy szukac domu.

parabola2

  • Gość
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Cze 2011, 11:32:14 »
W Nordei pracownik banku twierdzil ze nie daja  karty dankort visa osob ktore nie maja stalego pobytu w Dani.Po zapytaniu jaka podstawa,ze taka polityka banku,zlozylem oficjalna zaptyanie do banku cytujac wypowiedz pracownika,co sie pozniej okazalo bylo to tylko jego zdanie,karte otrzymalem.Tak wiec pewnie zalezy  to od czynnika pojedynczego pracownika.
Pozdrawiam

Offline frida1

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 30
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Cze 2011, 11:51:23 »
a nam dali bez problemu w nykredit z tym ze warunkiem byl pobyt staly (maz jest rezydentem )

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Cze 2011, 12:02:15 »
Rowrom: mozna spokojnie wziasc/dostac kredyt przez internet. Zaden problem.

Chcesz wziasc fastforrentet kredyt na 3% a wiesz jaki jest kurs? Tylko 82,90 na 30 lat! Chyba ze bierzesz na 20 lat ale to i tak tylko 89,40 - dane z BRF.dk
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Cze 2011, 12:02:15 »

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Cze 2011, 12:53:46 »
Może ktoś mi wyjasnić o co chodzi z tym kursem? Dwa tygodnie temu pani w BRF proponowała mi kredyt na 5proc. 30 lat, kurs 97 i mówiła że jest bardzo korzystny?
Pozatym w kalkulatorze BRF czy 5proc czy 3 proc to rata i tak taka sama prawie wychodzi? mowa o stałym oprocentowaniu.

Offline rowrom

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Cze 2011, 12:58:00 »
Nic mi nie mowia cyfry i dane o ktorych piszesz. Nie napisalem ze mam swoje oszczednosci, wiec moze dlatego cos tam ci nie pasuje. Ja podzielilem sie swoimi doswiadczeniami z bankiem. Kropka


[Posted on: 02 Cze 2011, 12:56:46]

Ten kredyt 3 procent byl na 10 lat. Moze to powinienem dopisac

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Cze 2011, 13:11:09 »
M z Horsens : Rata prawie taka sama ale lånerestgæld to zupelnie  rózne kwoty. Na stronie BRF.dk masz to tez napisane.

Wyjasnienia o kursach przy zakupie domu bylo juz na poloniainfo.dk  kilkakrotnie.

Rowrum: mnie tam wszystko pasuje i jest mi absolutnie obojetnie jaki kredyt bierzesz, dziwilo mnie ze kto chce kretyt o kursie 82 i to tyle. Dziwic sie kazdy moze.
3% kredyt na 10 lat to co innego ale niewiele osób pozycza mniej wiecej milion na 10 lat :-) To kosztuje prawie 10 000 miesiecznie.
Skoro nie miales oszczednosci na przedplate to moze ten 10 letni kredyt byl na przedplaten a nie gówny kredyt hipoteczny?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline rowrom

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #10 dnia: 02 Cze 2011, 13:50:37 »
Ja mam swoje wlasne oszczednosci, dlatego nie potrzebuje np. miliona kredytu. Jak bylismy w banku to pytalismy sie o kwote chyba 400.000, juz nie pamietam bo to bylo w lutym. I stad te 3 procent na 10 lat. Tak jak napisala @ae@, kazdy ma inna sytuacje, ja tylko podzielilem sie swoimi doswiadczeniami. Tak naprawde to ciezko zdecydowac sie na kupno domu. My z zona wachamy sie juz rok czasu i mimo ze ogladamy troche, jakos ciezko sie zdecydowac.

Offline M z Horsens

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 187
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Cze 2011, 16:19:27 »
Znależć nie mogę na forum odpowiedzi na moje pytanko odnośnie kursów. Może jakiś link?
Dzisiaj np. jest na stronie Brf :
Odsetki 5proc. 30 lat, kurs 99,77
odsetki 3proc. 30lat , kurs82,90
  O co z tym chodzi? który jest kożystniejszy i w jakim przypadku?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #12 dnia: 02 Cze 2011, 22:20:14 »
Znależć nie mogę na forum odpowiedzi na moje pytanko odnośnie kursów. Może jakiś link?
Dzisiaj np. jest na stronie Brf :
Odsetki 5proc. 30 lat, kurs 99,77
odsetki 3proc. 30lat , kurs82,90
  O co z tym chodzi? który jest kożystniejszy i w jakim przypadku?
Przy kredycie kurs 82,9 aby uzyskac kwote 500.000 kr. musisz wziac kredyt 603.000 kr.  Przy kursie 99,77 nie masz prawie wcale "kurstab" i pozyczasz tylko 500.000 kr.


[Posted on: 02 Cze 2011, 22:15:46]

Witam , od kilku lat mieszkam i pracuję w Dk. Teraz doszedłem do wniosku , że byłoby dobrze kupić dom zamiast płacić spółdzielni nie małe pieniądze. Moja decyzja jest też taka , gdyż zamierzam ściągnąć wreszcie swoją rodzinę i zamieszkać tutaj. Wiem , że wielu z was kupiło już tutaj dom. Czytałem posty ale konkretów wiele nie ma. Interesują mnie wasze sytuacje , czyli w jakich bankach zaciągaliście kredyty , na jakich warunkach i w jaki sposób negocjować wysokość oprocentowania. Rozbieżności są duże , gdyż jedni piszą , że 0.5 % a inni że 2% i więcej. Wasze odpowiedzi pozwolą mi wybrać optymalne rozwiązanie i nie popełnić być może błędów. Pozdrawiam Marek.
Podziwiam odwage. Jezeli odpowiedzi na forum pozwola ci wybrac optymalne rozwiazanie to..........reszta jest milczeniem ::)

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #13 dnia: 02 Cze 2011, 23:13:42 »
Pół żartem - pół serio. No cóż , wiem że nic nie wiem. Post był po to aby poznać konkrety. To chyba oczywiste , że aby uzyskać kredyt należy spełniać pewne warunki. Tak jest na całym świecie. Gdybym zarabiał 15tyś brutto i miał liczną rodzinę na utrzymaniu to nie byłoby postu. Chciałem usłyszeć , jak wy załatwialiście swoje kredyty na dom. Nie pytam o wasze dane i zarobki , chodź dochody są ważne podczas negocjacji kredytu. Wiem , że można dostać kredyt na całość , bez wpłaty własnej lub z wpłatą. Ale nie znam szczegółów. Czyli w jakich bankach proponowano wam- jakie kredyty , które banki waszym zdaniem należy omijać , jaki kredyt uważacie za najlepszy (oczywiście kredyt na 20-30 lat) , jakie dokumenty należy przedłożyć itd... Mam czasami wrażenie , że jest taka dziwna zawiść , ci którzy dostali kredyty na bdb warunkach to się nie podzielą informacjami , żeby mieć satysfakcję a ci co płacą więcej wstydzą się tego. Ludzie ja cieszę się z tego , że Polacy w dk sobie radzą , kupują domy których by nie kupili w Pl itd.. Wspierajmy się i pomagajmy sobie , nikt tutaj na forum nikomu nie zabiera pracy ani pieniędzy. Masakra jakaś. Ale są osoby , które piszą że mogą pomóc , wyjaśnić czy też podpowiedzieć. I tym z Was bardzo dziękuję. Ale temat jest otwarty , więc piszcie proszę...Pozdrawiam Marek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Cze 2011, 23:42:16 »
Spróbuje jeszcze raz.
To nie zawisc a realia.
Nie ma dobrych i zlych kredytów . Jest tylko kredyt który pasuje do konkretnie twojej sytuacji i kredyt który do niej nie pasuje.
Innej opcji nie ma.

Wszyscy posiadacze domów moga ci tu opisac swoje kredyty i co z tego? Nic. To twoja sytuacja, zarobki, wydatki, rodzina, praca, oszczednosci sie licza. Tylko twoja. Nie nasza.

Czy naprawde to tak ciezko zrozumiec? I oskarzac innych o zawisc? My wlasnie chcemy ci pomóc.

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Kredyt na dom
« Odpowiedź #14 dnia: 02 Cze 2011, 23:42:16 »

 

Kredyt hipoteczny w Polsce, a rekomendacja KNF.

Zaczęty przez TmkGzlkDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7455
Ostatnia wiadomość 16 Paź 2015, 19:35:01
wysłana przez aneczka.k
samochod -kredyt-przerejstrowanie

Zaczęty przez anka84Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4491
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2008, 21:45:16
wysłana przez Jomir
Kredyt mieszkaniowy

Zaczęty przez eni1976Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3512
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2010, 10:04:59
wysłana przez eni1976
kredyt

Zaczęty przez kredytDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2712
Ostatnia wiadomość 08 Kwi 2009, 11:40:54
wysłana przez Svaria
kredyt bankowy

Zaczęty przez mks78Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 10336
Ostatnia wiadomość 16 Lip 2008, 10:34:40
wysłana przez lilianka