poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pomoc dla nowego w Danii  (Przeczytany 4356 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maryjan82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Pomoc dla nowego w Danii
« dnia: 04 Wrz 2011, 17:27:07 »
Witam wszystkich. Mam kilka pytań jestem od kilku dni w Cph. i zacząłem wyrabiać dokumenty a konkretnie CPR numer na który czekam potrzebuje jeszcze pozwolenie na pracę i z policji pświadczenie niekaralność i nie bardzo wiem jak się za to zabrać i czy to wszystko co mi potrzeba jeśli jest ktoś w stanie napisac mi jak się za to zabrać żebym nie tracił czasu na bieganie z urzędu do urzędu znalazłem juz urząd w mojej dzielncy i jutro chcę go odwiedzić co będzie mi potrzebne ?? z góry wielie dzieki.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomoc dla nowego w Danii
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Wrz 2011, 18:04:59 »
Pozwolenia na prace nie potrzebujesz tylko kontrakt pracy i jesli takowy posiadasz udajesz sie z tym do skat po karte podatkowa i numer cpr ktory jest tym samym numerem co oznacza ze po otrzymaniu tego numeru poslugujesz sie nim wszedzie gdzie jest wymagany.Jesli masz kontrakt na stale musisz wyslac pozwolenie na pobyt ale na to masz czas z tego co wiem do trzech miesiecy.

Offline maryjan82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomoc dla nowego w Danii
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Wrz 2011, 18:24:38 »
no własnie w skat juz byłem i czekam na papiery a potrzebuje pozwolenie żeby dostać kontrakt na stałe bo bez niego nie chca mi dac takiego i jestem zmuszony jak najszybciej to wyrobić. tylkonie wiem co mi tam potrzeba jakie papiery co ze soba zabrać i ile sie na to czeka ??

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomoc dla nowego w Danii
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Wrz 2011, 18:31:24 »
Do skat potrzebujesz kontrakt na prace,paszport,zasw,o meldunku w pl. i to chyba wsjo,jesli ktos ci w skat powiedzial ze potrzebujesz pozwolenia na prace to jest lekko cofniety bo my polacy takiego pozwolenia nie potrzebujemy juz chyba od conajmniej dwoch lat.Jesli trafisz na ta sama osobe to powiedz ze chcesz rozmawiac z kims innym kto posiada troche wiecej niz dwie szare komorki w glowie(jadna odp.za oddychanie a druga za utrzymywanie tej osoby w pionie).Na numer czeka sie nawet do miesiaca czasu ale z reguly dwa-trzy tyg.

Offline aaaaaa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pomoc dla nowego w Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Wrz 2011, 19:12:24 »
Do skat potrzebujesz kontrakt na prace,paszport,zasw,o meldunku w pl. i to chyba wsjo,jesli ktos ci w skat powiedzial ze potrzebujesz pozwolenia na prace to jest lekko cofniety bo my polacy takiego pozwolenia nie potrzebujemy juz chyba od conajmniej dwoch lat.Jesli trafisz na ta sama osobe to powiedz ze chcesz rozmawiac z kims innym kto posiada troche wiecej niz dwie szare komorki w glowie(jadna odp.za oddychanie a druga za utrzymywanie tej osoby w pionie).Na numer czeka sie nawet do miesiaca czasu ale z reguly dwa-trzy tyg.

leo1 glupoty piszesz i tyle. To ze Polacy nie potrzebuja pozwolenia nie znaczy ze nic nie potrzebuja. Obywatel Unii Europejskiej (oprocz obywateli Finlandii, Szwecji) moze przebywac niezarejestrowany w Danii przez 3 miesiace lub 6 miesiecy jezeli szuka pracy. Jezeli ma zamiar przebywac dluzej powinien zlozyc wniosek wraz z dokumentami o zarejestrowanie pobytu (bevis for registering).



Witam wszystkich. Mam kilka pytań jestem od kilku dni w Cph. i zacząłem wyrabiać dokumenty a konkretnie CPR numer na który czekam potrzebuje jeszcze pozwolenie na pracę i z policji pświadczenie niekaralność i nie bardzo wiem jak się za to zabrać i czy to wszystko co mi potrzeba jeśli jest ktoś w stanie napisac mi jak się za to zabrać żebym nie tracił czasu na bieganie z urzędu do urzędu znalazłem juz urząd w mojej dzielncy i jutro chcę go odwiedzić co będzie mi potrzebne ?? z góry wielie dzieki.

Poczytaj tutaj (po polsku): http://statsforvaltning.dk/site.aspx?p=8169 Masz wszystko napisane co potrzebujesz aby zarejestrowac swoj pobyt w Danii.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomoc dla nowego w Danii
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Wrz 2011, 20:02:11 »
Jakie glupoty,po piewsze jesli po przyjezdzie znajde pracodawce i dostane kontrakt na prace nie potrzebuje zadnego pozwolnia na prace tak bylo kiedys ze trzeba bylo zalatwiac pozwolenie na prace i pobyt na politi,teraz jesli twoj pobyt ma byc dluzszy niz trzy miechy potrzeba miec pozwolenie na pobyt.Pomagalem zalatwiac w ostatnim czasie nie jedna karte podatkowa i nikt w skacie nie pytal sie o zadne POZWOLENIE NA PRACE od kiedy polacy maja swobodny dostep do rynku dunskiego a jest to od bodajze maja 2009 czy 2010.Sprawdz lepiej info na temat ktore kraje potrzebuja pozw.na prace a ktore nie.Pozdrawiam.

Offline maryjan82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomoc dla nowego w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Wrz 2011, 20:31:48 »
panowie ochłońcie nie chodziżeby sie kłucić tylko pomóc... moze ja źle sie wyraziłem w skat nie chca ode mnie tych papierów to pracodawca wymaga żebym mu przedłożył takie dokumenty aby mógł mi dać kontrakt w skat juz byłem i czekam na dokumenty, tyklo musze załatwić właśnie pozwolenie i meldunek plus świadectwo niekaralności i o te dokumenty nie bardzo wiem co mam ze sobą zabrac co będa ode mnie wymagć.

[Posted on: 04 Wrz 2011, 20:22:31]

do "aaaaaa" stronka bardzo dobra dużo info myslę że to jest to czego szukałem wielkie dzieki i pozdrawiam.

poloniainfo.dk

Odp: Pomoc dla nowego w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Wrz 2011, 20:31:48 »

Offline mmaw

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 102
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pomoc dla nowego w Danii
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Wrz 2011, 22:56:10 »
musisz wytlumaczyc pracodawcy e nie potzrebujesz pozwolenia na prace. Niech napisze kontrakt. z nim do skat o nr CPR i karte podatkową . jeśli to umowa stała to w ciągu 3 miesiecy do Statsforvaltning najbiższego zlozyc wniosek o pozwolenie na pobyt. (czeka sie róznie ok 2-3 tyg-  TRZEBA MIEC ZDJECIE ZE SOBĄ!!! kontrakt i dowod albo paszport)  Z tym dokumentem  i dowodem do kommune do Folkeregister zameldowac się i wybrać lekarza 1 kontaktu. W ciągu 1-2 tyg dostaniesz żołta karte  i od tej pory możesz zbierac kolejne- bankowe, biblioteczne, rabatowe jakie chcesz..pozługując się CPR i żolta karta .pozdrawiam

Offline aaaaaa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pomoc dla nowego w Danii
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Wrz 2011, 00:25:02 »
panowie ochłońcie nie chodziżeby sie kłucić tylko pomóc... moze ja źle sie wyraziłem w skat nie chca ode mnie tych papierów to pracodawca wymaga żebym mu przedłożył takie dokumenty aby mógł mi dać kontrakt w skat juz byłem i czekam na dokumenty, tyklo musze załatwić właśnie pozwolenie i meldunek plus świadectwo niekaralności i o te dokumenty nie bardzo wiem co mam ze sobą zabrac co będa ode mnie wymagć.

[Posted on: 04 Wrz 2011, 20:22:31]

do "aaaaaa" stronka bardzo dobra dużo info myslę że to jest to czego szukałem wielkie dzieki i pozdrawiam.


chodzi o to ze Twoj pracodawca potrzebuje Twoj "bevis for registering" czyli ze mozesz przebywac w Danii po 3 miesiacach pracy. Jak to zdobyc jest napisane na stronie, ktora wczesniej podalem.

Co do swiadectwa niekaralnosci to do najblizszego posterunku policji. Nazywa sie to "straffeattest"

Tutaj masz druk: http://www.politi.dk/NR/rdonlyres/6AD25FE9-F4BA-40D1-8534-88F230F57433/0/P366_0606.pdf

Legenda do wniosku:
Personnummer = CPR
Fødested (by, sogn, primærkommune) = miejsce urodzenia
Fulde navn. For gifte personer tillige eget efternavn = pełna nazwa (wszystkie imiona i nazwiska). Dla osob w zwiazku malzenskim nazwisko rodowe
Adresse, hvortil straffeattesten skal sendes = adres gdzie policja ma wyslac swiadectwo niekaralnosci
Sted og dato = miejsce i data
Underskrift = podpis

Musisz miec ze soba jakis dowod osobisty lub paszport. Powinienes tez miec dokument z wpisanym CPR ale ze nie masz jeszcze zoltej karty to wez papiery ze SKAT. Jezeli jestes "czysty", a pewnie tak, to dostajesz to na miejscu i jest bezplatne.

poloniainfo.dk

Odp: Pomoc dla nowego w Danii
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Wrz 2011, 00:25:02 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 260387
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2303
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29567
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35752
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33640
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand