poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Noworodek  (Przeczytany 12665 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Lut 2013, 12:12:41 »
Masz rację, dlatego w powyższej wiadomości umieściłam dwa "worki" - lenistwo - lub - brak odpowiedniej świadomości :)
Miłego dnia :)

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #16 dnia: 12 Lut 2013, 12:17:29 »
dyskusja tak samo ciezka, jak z mięsożercami i wegetarianami, kazdy swoje i zero postepu w dyskusji. Milego dnia.

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #17 dnia: 12 Lut 2013, 12:26:03 »
Porównanie nie trafione - bowiem wybór między spożywaniem mięsa a wegetarianizmem jest wolnym wyborem ( przeważnie ) dorosłej osoby. Jedno i drugie - jest spożywaniem naturalnie stworzonych pokarmów. To od nas zależy, czy nie jadam mięsa, czy może nie chcę włączyć do swojej diety kiełków, czy np. chwastów ;)

Tymczasem dyskusja na temat karmienia piersią w ogóle nie powinna mieć miejsca.
Natura stworzyła kobietę do tego, by karmiła swoje nowo narodzone dziecko. Jeśli tego czyni - jest to wbrew naturze.

A najgorsze jest to, że to noworodek jest poszkodowany - nie ma wyboru! - bo matka wybrała taką, a nie inną opcję. ( czyli mleko krowie, modyfikowane przez chemików ).  :(

Offline AK211

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 40
  • Wiadomości: 238
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #18 dnia: 12 Lut 2013, 12:26:37 »
I do tego cierpi, jak czytamy w pierwszym poście.

Offline swette_1986

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #19 dnia: 12 Lut 2013, 13:00:56 »
Jak mnie wkurzają takie baby!!!! AK211- ciesz się, że twoje dziecko było karmione cycem, urodziło się w pełni zdrowe i mogłaś do bólu karmić swoim mlekiem a nie sztucznym, kozim czy innym. Kobieta, która założyła ten wątek nie napisała dlaczego akurat wybrała ten sposób zastanów się czasami i nie potępiaj innych tylko dlatego, że sobie coś wymyśliłaś ok? Pisz na temat a jak nie to się po prostu nie udzielaj!
Są dwie drogi, aby przeżyć życie. Jedna to żyć tak, jakby nic nie było cudem. Druga to żyć tak, jakby cudem było wszystko.
— Albert Einstein

Offline self-sufficient

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #20 dnia: 12 Lut 2013, 13:49:33 »
Ja rozpoczęłam wątek, więc odpowiem za te 95 % kobiet, które dają mleko modyfikowane z WYGODY. Karmiłabym moje maleństwo, gdybym nie brała tabletek na serce. Uważam,że mogłoby jej to zaszkodzić teraz lub w przyszłości i lepiej nie kwestionować powodów, które kierują matkami. :)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lut 2013, 14:02:35 »
Ja rozpoczęłam wątek, więc odpowiem za te 95 % kobiet, które dają mleko modyfikowane z WYGODY. Karmiłabym moje maleństwo, gdybym nie brała tabletek na serce. Uważam,że mogłoby jej to zaszkodzić teraz lub w przyszłości i lepiej nie kwestionować powodów, które kierują matkami. :)

Co do tego- moja zgoda.
Ja co prawda jestem wielką zwolenniczką karmienia piersią, uważam, że nic tak nie zaspokaja potrzeb dziecka, jak mleko matki.
Ale nie jestem tez "faszystką".
Jeśli matka nie chce karmić z jakiegoś powodu, to nie powinno się jej do tego zmuszać.
Tak, jak my, kobiety, mówimy "To mój brzuch, moje dziecko", tak samo powinnysmy miec prawo powiedzieć "to moje piersi".Inaczej sprowadza się nas do roli "butelki".
Nie zrozumcie mnie źle- jak już pisałam, MOJE zdanie jest "karmic piersią" i mogłabym wymienić dziesiątki powodów, dlaczego jestem za tym sposobem.

Ale co do tabletek na serce, to powinno się to skonsultowac z lekarzem.
Być może znalazłoby sie wyjście  :).Może zmiana leku, może chwilowe zmniejszenie dawki lub odstawienie na czas karmienia.
No, ale każdy robi jak uważa i nie powinno się robić nagonki, jeśli ktoś dokona takiego a nie innego wyboru.
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Noworodek
« Odpowiedź #21 dnia: 12 Lut 2013, 14:02:35 »

Offline self-sufficient

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 40
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #22 dnia: 12 Lut 2013, 14:14:01 »
Tabletki biorę już 3 lata, brałam je całą ciąże, w ciąży nie było zagrożenia dla dziecka, ale jeśli karmić piersią, to jest dużo większe, a co do lekarza, to byłam u jednego,a rozmawiałam z 3 :) Tez chciałam karmić, ale wole zadbać o jej zdrowie.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #23 dnia: 12 Lut 2013, 14:18:08 »
I do tego cierpi, jak czytamy w pierwszym poście.
Hm...sposób karmienia nie ma tu akurat wiele wspólnego...
Wszystkie moje dzieci były karmione naturalnie.
I wszystkie "kolkowe", przy czym karmiąc najmłodszą córeczkę byłam na ściśle restrykcyjnej diecie eliminacyjnej z powodu jej alergii .
Nawet "cudowny" niemiecki Saab Simplex nic nie pomagał :(...
Więc to akurat niekoniecznie jest przyczyna.
Zresztą znam kilka dziewczyn, które właśnie z powodu dolegliwości jelitowych swoich maluszków zdecydowały się na sztuczne karmienie mlekiem modyfikowanym HA lub "pepti" i zmiana pomogła.
Więc tu się akurat mylisz.
Jeśli Ty karmiłaś i Twoje dzieci nie miały takich problemów, to pogratulowac i pozazdrościć, niestety, nie każdy ma takie szczęście.
" Polak gorszego sortu"

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #24 dnia: 12 Lut 2013, 14:24:36 »
zapomnieliscie o jednej waznej kwestii, szczesliwa matka, to szczesliwe dziecko. Choroba, depresja lub karmienie pod wielką presją otaczających ludzi(mimo bolu, braku mleka itp), to sa czynniki bardzo zle wplywające na matke, to sie odbije na dziecku.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #25 dnia: 12 Lut 2013, 17:06:33 »
Masz rację, dlatego w powyższej wiadomości umieściłam dwa "worki" - lenistwo - lub - brak odpowiedniej świadomości :)
Miłego dnia :)
     Masz bardzo czarno-biale widzenie swiata. Podane przez Ciebie mozliwosci sa jednymi z prawdopodobnych ale nie jedynymi. Wyobraz sobie chorujacych, zarowno mloda matke, jak i dzieciaczka... Czasami chcialoby sie karmic naturalnie, nawet zaciskajac zeby z bolu i powstrzymujac lzy, ale nie mozna. Przyznam, ze poczulam sie troche urazona Twoimi beztroskimi wypowiedziami na temat nie karmiacych naturalnie matek.
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #26 dnia: 12 Lut 2013, 17:08:48 »
Porównanie nie trafione - bowiem wybór między spożywaniem mięsa a wegetarianizmem jest wolnym wyborem ( przeważnie ) dorosłej osoby. Jedno i drugie - jest spożywaniem naturalnie stworzonych pokarmów. To od nas zależy, czy nie jadam mięsa, czy może nie chcę włączyć do swojej diety kiełków, czy np. chwastów ;)

Tymczasem dyskusja na temat karmienia piersią w ogóle nie powinna mieć miejsca.
Natura stworzyła kobietę do tego, by karmiła swoje nowo narodzone dziecko. Jeśli tego czyni - jest to wbrew naturze.

A najgorsze jest to, że to noworodek jest poszkodowany - nie ma wyboru! - bo matka wybrała taką, a nie inną opcję. ( czyli mleko krowie, modyfikowane przez chemików ).  :(
Przepraszam, ale..... zabraklo mi slow.....
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #27 dnia: 12 Lut 2013, 20:07:05 »
Cytuj (zaznaczone)
sorry moze zle zrozumialam i troche nie w temacie ale w pierwszym miesiacu dziecko powinno jesc co 3 godziny a nie przesypiac noc.
Nie prawda. Moje dzieci przesypiały całe noce od momentu, kiedy ukończyły 3 dni i tak jest do dzisiaj. Wieczorem przed spaniem potrafiły siedzieć 2 godziny na cycu ( a własciwie to na obu na zmianę :) ) a potem spały całą noc jak aniołki. Rosły jak na drożdżach i rozwijały sie prawidłowo.

Jeżeli chodzi o karmienie piersią, to ocenę tego co jest najlepsze dla cudzego dziecka pozostawiłabym jego mamie. Kazda matka wie co jest dla jej pociechy najlepsze. Nam nic do tego jak kto wychowuje i karmi swoje dzieci. Pozdrawiam a self-sufficient gratuluję cureczki. Niech sie dzidzia zdrowo rozwija. Nie słuchaj nażekań innych, bo ty sama wiesz co jest dla twojej małej najlepsze.
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #28 dnia: 12 Lut 2013, 20:48:04 »
.....Pozdrawiam a self-sufficient gratuluję cureczki. Niech sie dzidzia zdrowo rozwija. Nie słuchaj nażekań innych, bo ty sama wiesz co jest dla twojej małej najlepsze....
Rybka ale ortografia do bani, mamą chyba jesteś fajną ale.... chyba Ci willy nie wytłumaczył kilku funkcji tego forum ...... sprawdź ortografię .... a to takie proste jak nie jesteś pewna. BTW Chyba, że należysz do tych co już języka ojczystego zapomnieli, bo takich też znam. Coraz więcej ich. Dają w językach obcych: yes, yes, ok,ok albo ja, ja  ;D ;D ;D.
Nie jestem złośliwy, po prostu razi jak się czyta. Pozdro dla Ciebie i maluchów.  :)

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Noworodek
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Lut 2013, 21:00:22 »
Gżegoż :D noworodkom ortograwia nie pżeszkadza  ;) .
A willy nie dał instrukcji obsługi fónkcji "sprawć ortograwię" -tzn. jego wina,a nie złotej rybki  ;)

poloniainfo.dk

Odp: Noworodek
« Odpowiedź #29 dnia: 12 Lut 2013, 21:00:22 »