poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow  (Przeczytany 7696 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marlena30

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« dnia: 08 Wrz 2009, 19:44:57 »
Witam

Prosze Panstwa zwracam sie do Panstwa, poniewaz podejrzewam, ze takie problemy jakie mialo moje dziecko - mozecie przezywac tez i Wy i wasze rodziny.
Moj syn byl okropnie traktowany w szkole, bity, ponizany , wysmiewany...niestety przy pelnej aprobacie nauczycieli. Konkretnie byl uczniem Damagerskole w Greve.
Przez rok trwala walka mojej rodziny z nauczycielami, ktorzy jednak nie chcieli go puscic z klasy za zadne skarby. probowali nam udowodnic, ze  moj syn jest dzieckiem specjalnej troski,
zakazali nam uczyc go polskiej historii i religii, bardzo byli niezadowoleni, ze w domu sie mowi po polsku
falszowali wyniki testow psychologicznych, klamali w komunie, dyrektorowi szkoly...lista tych naduzyc jest okropnie dluga.
w kazdym razie - rok trwala walka, na sczescie dla nas wygrana!
wielokrotnie kontaktowalam sie z komuna (ale nie polecam tej metody - bo zwyczajnie nas olali), wzielam prawniczke z Helsinskiej fundacji praw czlowieka, ktora byla oburzona cala sprawa.
ostatecznie skontaktowalam sie ze Skole og Samfund - ktore jest odpowiednikiem kuratorium
teraz spreawa ruszyla z kopyta.
Nic nam sie nie wydawalo i nie jestesmy histerykami. Byl to caly szereg naduzyc jakies nauczycielskiej mafii
przy okazji panstwa iinformuje, ze dunczycy dostaja na wyksztalcenie naszych dzieci ogrom,ne pieniadze z Unii Europejskiej, jako ze polskie dzieci sa dziecmi z karajow  UE. Szkoly powinny im zapewnic caly szereg pomocy, ale najczesciej chowaja te pieniadze do kieszeni
Obecnie sprawa mojego syna, razem ze sprawa drugiej (dunskiej tym razem rodziny ) ma trafic za posrednictwem Skole og Samfund do dunskiego Ombudsmana, czyli rzecznika praw obywatelskich.


Prosze Panstwa, prosze sie ze mna skontaktowac, jesli ktos z Panstwa takze walczy z takim traktowaniem dziecka w szkole..

Katarynka

  • Gość
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrz 2009, 20:09:58 »
Gratuluje wytrwałosci i wygranej walki. Mojej kolezanki syn chodzil tez do tej szkoly ale z 10 lat temu i bylo tak jak opisałaś. Kolezanka jest norweżką i były tez problemy językowe. Nie wytrzymała i przeniosła dzieciaka do innej szkoły.
Dobrze ze tym rasistom nareszcie sie ktos do tyłka dobierze tylko dziwi mnie jedna rzecz - jak im sie udało uprawiać taki proceder przez tyle lat? Pozdrawiam

Offline Marlena30

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Wrz 2009, 20:49:05 »
no samej by mi sie nie udalo,  na szcescie pomogla stara polonia, troche Helsinska fundacja - npo i teraz Skole i Samfund
najpierw zabralam dziecko do prywatnej katolickeij szkoly, pozniej pomoglam zabrac dziecko znajomych,
ale nie chce im podarowac i ide na wojne dalej...z tym dunskim kuratorium
ci moi znajomi musieli ukrywac, ze woza syna na religie do naszego kosciola w Kopenhadze

ci ludzie   z tej szkoly to jest jakas zwykla szkodliwa mafia
« Ostatnia zmiana: 08 Wrz 2009, 21:04:51 wysłana przez Marlena30 »

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Wrz 2009, 20:56:38 »
Horror. Porozmawiaj z jakąś gazetą EB, BT o sprawie. Oni tylko czekają na takie sensacje. Napewno się zainteresują. Dobiorą się do tej mafii szkolnej prędzej i skuteczniej niż duńskie kuratorium.
Il syn ma lat?

Pozdrawiam

Offline Marlena30

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Wrz 2009, 21:04:20 »
ma 8 lat
kiedy przyjechal tu mial niecale 6
nie mowil po dunsku, i mial problemy z adaptacja  w przedszkolu, wiec go wcisneli do klasy Blæksprutte, dla dzieci z ADHD
wepchneli go tam bezprawnie..moj syn ma rewelacyjne wyniki  w testach inteligencji., zmusilam do ich przeprowadzenia w koncu - to podobno pani psycholog byla porazona. srednia byla na poziomie 12, a moj syn mial 48 np......
naprawde ciezko opowiadac co tam sie dzialo
bili go, wyzywali od smierdzacych Polakow, wsadzili go do kosza na smieci i wywiezli na dwor, nauczyciele stali i na to patrzyli
doszlo do tego, ze przychodzili do mnie rodzice innych dzieci i mowili co sie dzieje, bo moje dziecko sie zamknelo i nie chcialo mowic nic
w marcu byl tak ciezki kryzys ze synek powiedzial, ze nigdy nie pojdzie do szkoly , nie wyjdzie z pokoju
ja zostalam na miesiac w  domu w efekcie stracilam prace
nie tego sie nie da opisac na wolowej skorze
podstawowe pytanie pani kurator bylo, kto w ogole to dziecko wyslal do tej klasy....
otoz odpowiadam - sprawdzilam jako dziennikarka -- za wyslanie dzieci z UE do specjalnych klas dunczycy dostaja z komuny dwa razy takie pieniadze...bo drugie tyle idzie z puli UE

pozniej przyszli do mnie nauczyciele z sasiedniej szkoly ( bo klasa blæksprutte byla  polozona dziwnie w Krogårdskole...chociaz administracyjnie nalezy do Damager) nauczycielki z SFO gdzie byl syn prosily mnie bym natychmiast zabrala dziecko ze szkoly za wszelka cene
zabralam za wszelka cene
ale teraz im nie podaruje
sama jestem dziennikarka i chce to wsyztsko opisac i wyslac do Polski
ale wydaje mi sie mocno, ze to nie tylko moje dziecko tak cierpi i szukam innych rodzicow
zeby sie zjednoczyc i powalczyc o dzieci razem
zastanawiam sie tez czy nie szukac pomocy w polskim kosciele na Amagerze, albo nie zalozyc jakiegos stowarzyszenia polskich rodzicow
nie mozemy sie im dac--tak po prostu

czepie sie

  • Gość
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Wrz 2009, 22:27:12 »
No to czepie sie...
ADHD nie ma nic do inteligencji, a inteligencja do ADHD.
Wiekszosc dzieci z ADHD jest bardzo inteligentna.

Klingon

  • Gość
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrz 2009, 23:17:13 »
Hmm, dzisiaj tez pytalas "   
jak walczyc z nieuczciwa dunska administracja mieszkaniowa????
" tylko dlatego ze nie rozumiesz przepisow.

poloniainfo.dk

Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Wrz 2009, 23:17:13 »

Offline Marlena30

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Wrz 2009, 06:55:29 »
jak rozumiem - panstwo traktujecie wiekszosc ludzi jako debili?
to przykre
Pan Panie Klingon naprawde uwaza sie za jedynego oswieconego???
i przepisow nie rozumiem? oj bo one takie trudne...
niuech pan zostanie w kregu swoich mitow dobrze


ponawiam zatem apel do rodzicow, nie do znudzonych forumowiczow
o moje dziecko teraz walczyc bedzie rzecznik praw obywatelskich (Dunczyk pewnie) i Skole og Samfund (tez Dunczycy).
bo tak sie sklada, ze stwierdzono przestepstwo

Offline jk.dk6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Wrz 2009, 08:12:41 »
Za rok moj wnuczek ma isc do dunskiej szkoly.

....hmmmm.....zmartwilam sie sytuacja opisana przez Marlena30.
Mysle jednak,ze dobrze sie stalo,ze powstalo forum dla nastolatkow http://poloniainfo.dk/forum?topic=21018.0 gdyz moze okazac sie,ze mlodzi ludzie beda wypowiadac sie na nim i beda opowiadac o swoich problemach w innych szkolach.

Zycze Sily i Wytrwalosci w walce o prawde i poszanowanie godnosci czlowieka!

rokas

  • Gość
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Wrz 2009, 08:15:37 »
A ja sie zgodze z Klingonem. Nie wierze, ze bylo az tak, jak piszesz; warto byloby poznac sprawe z punktu widzenia szkoly, bo to niemozliwe, zeby szkola sie znecala akurat nad twoim dzieckiem, to zalatuje mocno teoria spiskowa. Nie twierdze, ze wszystko bylo w porzadku, ale ty sie po prostu zachowujesz jak rozhisteryzowana matka.
Ale skoro piszesz, ze stwierdzono przestepstwo, to czekam na dalsze info w tej sprawie, jestem bardzo ciekaw, co ugrasz i na ile rzecznik poprze Twoje zarzuty.

Offline Marlena30

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Wrz 2009, 08:18:00 »
hmm..nie jestem jedyna rodzina.
zgalaszaja sie kolejne z Damagerskole, ktorym zabroniono na przerwie mowic po polsku
a na religie do Swietej Anny mogli wozic dziecko po cichu.
Na poczatku watku odpowiedziala mi pani, ktora miala kontakt z Norwezka, ktora zabrala dziecko z tej szkoly z tego samego powodu co ja


chocholi taniec?

goooooosc

  • Gość
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Wrz 2009, 09:42:57 »
czy mozesz powiedziec, gdzie dzieci maja sie nauczyc jezyka jesli beda mowic po polsku i w domu i w szkole?

anetta79

  • Gość
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Wrz 2009, 09:51:30 »
ja tez nieuwazam ze az tak nie  bylo jak opisujesz.moga sie zdazyc niesmaczne sutuacje ale to nieznaczy ze zawsze.ja z kolei jestem zadowolona oni wszystko robia aby nasze dzieci czuly sie tutaj jak najlepiej profesjonalna opieka w szkole i po za nia.bariera jezykowa powoduje wiele problemow ktore my polacy odbieramy inaczej i zawsze narzekamy jak jest zle to niech wroca do polski bedzie im napewno lepiej a skoro wyjechali to tak niejest u nas w polsce jest gorzej wiec nienarzekajcie.i przestancie opisywaniem tych spraw w gazetach polskich bo szkodzicie innym polakom i przez was wiekszosc z nas bedzie zylo sie tu gorzej .szkoda gadac

ANETTA79

  • Gość
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #13 dnia: 09 Wrz 2009, 09:56:22 »
moja corka tez niemiala rozmawiac na lekcji po polsku tylko starac sie zaczac mowic po dunsku na przerwach mogli ja niewidze w tym nic dziwnego albo oburzajacego.a nawet byli zadowoleni ze chodzi do polskiej szkoly ,mowili ze bedzie bardzo madra i cieszyli sie.wiec to sa tylko sporadyczne przypadki.chociaz nasze dzieci tez potrafia dodawac sobie cos co niemialo miejsca

Offline Marlena30

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 89
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrz 2009, 10:02:41 »
podejzewam ze nie byla to szkola Damager w Greve
rozumiem ze panstwa problemem wciaz jest bariera jezykowa
coz moim nie jest, ani moich dzieci ktore mowia swietnie po dunsku


zdaje sie nie rozumiecie o czym pisze
moze ta Norwezka by zrozumiala

poloniainfo.dk

Odp: Do wszystkich zdesperowanych rodzicow
« Odpowiedź #14 dnia: 09 Wrz 2009, 10:02:41 »

 

Do wszystkich szanownych plotkarek no i panów co oglądają "dupy"

Zaczęty przez AspiracjaDział Hydepark

Odpowiedzi: 108
Wyświetleń: 33750
Ostatnia wiadomość 29 Lip 2013, 14:30:13
wysłana przez myszka0807
Interesujące linki dla wszystkich osób planujących wyjazd do Danii- po polsku

Zaczęty przez magrafDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7942
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 20:36:11
wysłana przez magraf
Wyjazd z Danii i zamknięcie wszystkich spraw .

Zaczęty przez jakubchuuDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4052
Ostatnia wiadomość 19 Paź 2020, 22:04:26
wysłana przez Gagatka
Testy na koronawirusa dla wszystkich dorosłych

Zaczęty przez GagatkaDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4593
Ostatnia wiadomość 20 Maj 2020, 20:53:29
wysłana przez Gagatka
Podwójne obywatelstwo dla wszystkich.

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 18461
Ostatnia wiadomość 10 Wrz 2014, 14:10:08
wysłana przez roga