poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ubezpieczenie na rodzinę  (Przeczytany 4236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blaugranaks

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Ubezpieczenie na rodzinę
« dnia: 05 Lis 2009, 18:54:55 »
Mam pytanko posiadam niebieską kartę unijną z której mogę korzystać Polsce korzystając z usług lekarskich a chciałbym się dowiedzieć czy mogę wyrobić jakiś dokument w którym ujęta byłaby moja żona ,w Polsce powiedzieli mi że aby moja żona mogła korzystać z takiej karty musi być na nią wpisana z imienia i nazwiska

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpieczenie na rodzinę
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Lis 2009, 21:36:51 »
A gdzie Twoja żona przebywa bo nie napisałeś.
Jeśli w Danii to nie ma problemu. W komunie mówisz, że chcesz i tyle chociaż nie chcą za bardzo dawać. Mówią, że to niepotrzebne. W każdym razie niebieska karta jest tylko w nagłych wypadkach.

Jak w Polsce idziesz do lekarza to teoretycznie musisz zapłacić, wziąć rachunek i pójść do komuny.

Offline blaugranaks

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpieczenie na rodzinę
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Lis 2009, 06:06:11 »
Nie trzeba w Polsce płacić za żadnego lekarza byłem teraz osobiście u lekarza na tą karte też wcześniej słyszałem że są jakieś problemy z tymi kartami w Polsce ale jak się zapytałem w recepcji to powiedzieli mi że nie ma żadnego problemu że honorują to ubezpieczenie

kazmierz

  • Gość
Odp: Ubezpieczenie na rodzinę
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Lis 2009, 07:53:40 »
mialem ten sam problem no i troszke musialem sie poklucic w komunie,oni niechca zabardzo wydawac kart dla rodziny przebywajacej poza dania,na ich stwierdzenie ze niemoga mi wydac takiej karty odpowiedzialem zeby pokazali mi ustawe i artykul z tym zwiazane i raptem znalazla pani z komuny ze jednak jest to mozliwe,chiodzilo o druk 109,jestem w tej chwili w trakcie wypelniania go,jedna czesc trzeba samemu wypelnic,druga juz urzad w polsce i skladamy

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpieczenie na rodzinę
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Lis 2009, 12:36:24 »
A gdzie Twoja żona przebywa bo nie napisałeś.
Jeśli w Danii to nie ma problemu. W komunie mówisz, że chcesz i tyle chociaż nie chcą za bardzo dawać. Mówią, że to niepotrzebne. W każdym razie niebieska karta jest tylko w nagłych wypadkach.

Jak w Polsce idziesz do lekarza to teoretycznie musisz zapłacić, wziąć rachunek i pójść do komuny.
Niebieska karta wydawana jest na zyczenie dla kazdego kto ma CPR Nr.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpieczenie na rodzinę
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Lis 2009, 16:23:06 »
Klopoty z interpretacje wszystkich przepisow zwiazanych z waszym pobytem w Danii maja jak najbardziej rowniez pracownicy komunalni, ktorzy sa czesto zestresowani i rzadko dobrze oblatani, dlatego tez powinno sie na spotkania w Borgerservice czy w skacie chodzic dobrze przygotowanym i najlepiej z kims znajacym dunski po uprzednim ustaleniu ktory z pracownikow jest bieglym tych sprawach . Robienie notatek napewno nie zaszkodzi (pomocne jesli okaza sie jakiekolwiek rozbierznosci).

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ubezpieczenie na rodzinę
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lis 2009, 19:37:10 »
blaugranaks, niebieska karta (EU-sygesikringskort) wystawiana jest aby w razie nagłych wypadków podczas podróży, wyjazdów zagranicznych można było skorzystać z opieki lekarskiej poza granicami Danii i nie płacić za nią gotówką. Nagłych wypadków np. złamałeś nogę, dopadła Cię grypa itp., nie możesz pojechać za granicę i na podstawie tej karty leczyć swoich chorób przewlekłych, mogą Cię za to obciążyć. Takie same zasady obowiązują innych obywateli UE dla, których ich kraje wystawiają niebieską kartę. Po drugie, niebieskiej karty nie musisz wcale mieć, jeśli zajdzie nagła potrzeba skorzystać z lekarza poza Danią idziesz, płacisz gotówką, po powrocie przedstawiasz fakturkę i Ci zwracają.

poloniainfo.dk

Odp: Ubezpieczenie na rodzinę
« Odpowiedź #6 dnia: 06 Lis 2009, 19:37:10 »

 

ubezpieczenie samochodu wazne

Zaczęty przez magdalena25Dział Hydepark

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 19657
Ostatnia wiadomość 17 Mar 2010, 18:55:30
wysłana przez willy
ubezpieczenie samochodu

Zaczęty przez tetaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5585
Ostatnia wiadomość 25 Lip 2009, 20:15:50
wysłana przez teta
Ubezpieczenie rodziny i domu

Zaczęty przez GajolDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7191
Ostatnia wiadomość 30 Wrz 2013, 07:25:01
wysłana przez aneczka.k
Ubezpieczenie duńskie. Rachunek za pobyt w szpitalu w Polsce.

Zaczęty przez dziubasewoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10791
Ostatnia wiadomość 03 Sie 2011, 07:03:30
wysłana przez faja
UBEZPIECZENIE MIESZKANIA !!!!

Zaczęty przez sliskiDział Hydepark

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10217
Ostatnia wiadomość 14 Maj 2009, 20:13:33
wysłana przez Manior