poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zabrali mi dzisiaj samochód  (Przeczytany 15153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

H

  • Gość
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #15 dnia: 31 Mar 2010, 14:24:48 »
:o sluchaj Kamila jak ci tu nie dobrze drogoi traktoja cie zle to mozesz wrucic do polski i tam znajdziesz tansze mieszkanie taniej w sklepie bedzie no i podatki bardzo przejrzyste i praca za duza kase a tak wracajac do sprawy to wiadomo jak sie pracoje w danym panstwie to trzeba przeszczegac przepisow takich co obawiazuje w danym kraju za bledy i za nieznajomosc przepisow trzeba placic
Ciebie to chyba z Polski wyrzucili i teraz się mścisz się na naszym ojczystym języku. I muszę powiedzieć, że z wielką pasją oddałeś się tej zemście! Jak Ty "przeszczegasz" przepisów, jakichkolwiek skoro podejrzewam, że nawet nie potrafisz ich odczytać. W żadnym języku!

Offline poziomka95

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #16 dnia: 31 Mar 2010, 14:40:45 »
 :P zal mi takich wiesniakow jak ty ktorzy tylko narzekaja

Offline marcellina26102

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #17 dnia: 31 Mar 2010, 14:52:39 »
:o sluchaj Kamila jak ci tu nie dobrze drogoi traktoja cie zle to mozesz wrucic do polski i tam znajdziesz tansze mieszkanie taniej w sklepie bedzie no i podatki bardzo przejrzyste i praca za duza kase a tak wracajac do sprawy to wiadomo jak sie pracoje w danym panstwie to trzeba przeszczegac przepisow takich co obawiazuje w danym kraju za bledy i za nieznajomosc przepisow trzeba placic


"przeszczeganie" przepisów musi isc w parze z ich przynajmniej czesciowym rozumieniem....
po wypowiedzi Poziomki nalezy wnioskowac, ze absolutnie nie zrozumiała postu Kamili :-[
....i na dodatek tak nas wszystkich obrazac ::) nieładnie...

A tak nawiasem mówiac załozycielowi tematu chyba zalezało raczej na poinformowaniu reszty zwolenników polskich blach jakie sa tego konsekwencje, anizeli na ciagnieciu dyskusji, ktora zmierza w załosnym kierunku:(

Offline poziomka95

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Mar 2010, 15:14:59 »
 ;)i tu teraz sie z toba zgodze ale tyle razy byl ten watek przedstawiony zeby caly czas to pisac wiadomo ze 1.jak masz zolta karte to ci niewolno polskiego samochodu prowadzic 2.jezeli decydujesz sie zostac to trzeba go przerejestrowac i nic wiecej tu nietrzeba pisac apropo jak jestes na starcie czyli pierwsze miesiace w danii to mozesz dostac na 1 rok poruszania sie po dani swoim autem na pl bkachach ja takiej mozliwosci nie mialem poniewaz dostalem kontrakt na stale czyli bez terminowo i tu pies pogrzebany tak ze nieryzykujcie bo oplaty nie male i mandaty tez <<<<<<

Offline luter6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Mar 2010, 15:18:01 »
troszke szacunku i rozumienia dla rodakow a nie złośliwości i uszczypliwości... jak Polak Polaka nie zrozumie to kto ma nas zrozumiec...??? Zdrowych i Wesołych Świat Wielkanocnych dla Wszystkich  :). P.S. Mam wrazenie ze niektorzy tak sie w Danii zadomowili i zakochali ze niedlugo do swoich rodakow zaczna pisac po dunsku hehe załosne :(
« Ostatnia zmiana: 31 Mar 2010, 16:03:41 wysłana przez luter6 »

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #20 dnia: 31 Mar 2010, 16:22:40 »
troszke szacunku i rozumienia dla rodakow a nie złośliwości i uszczypliwości... jak Polak Polaka nie zrozumie to kto ma nas zrozumiec...??? Zdrowych i Wesołych Świat Wielkanocnych dla Wszystkich  :). P.S. Mam wrazenie ze niektorzy tak sie w Danii zadomowili i zakochali ze niedlugo do swoich rodakow zaczna pisac po dunsku hehe załosne :(

Tylko i wylacznie dzieki tym zdunszczonym, zdegenerowanym i zdemoralizowanym rodakom  poloniainfo forum  spelnia swoja informacyjna i pomocna role. Jak traktuje Polak Polaka mozna zobaczyc na polskich forach np. na wp czy interii. Tutaj to jest prawdziwy Wersal :)
Duzo tutejszych prosb to prosby o pomoc w rozwiazaniu problemow zwiazanych przekroczeniem dunskich przepisow. Naprawde sadze ze 50 tys. nowych rodakow w Danii nauczyloby Dunczykow porzadku i czlowieczenstwa przy okazji cofajac Danie tylko o paredziesiat lat do tylu ;D

H

  • Gość
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Mar 2010, 17:21:19 »
Nie ma nic złego w tym, że ktoś w pełni zaadoptował nowe warunki, zaklimatyzował się i zintegrował z duńskim społeczeństwem. jednak robienie z Polski ciemnogrodu i generalizowanie na temat rodaków, jest tak samo nieprzyzwoite, jak potępianie kraju i krajanów, dzięki którym tu jesteśmy. Tyle samo złego co i dobrego można powiedzieć o wszelkiej narodowości, przeróżnej maści.
Na koniec wyrazy współczucia założycielce postu. Ja swoje auto wywiozłem do kraju w obawie przed skutkami tzw. polskiego cwaniactwa (oczywiście nic nie zarzucam Inie67) Jak będzie mnie stać, pewnie coś kupie na miejscu. A faktem jest, że prócz nielicznych zbędnych wątków tegoż forum, często korzystałem z opinii, uwag i wniosków forumowiczów. poza tym ludzie, to właśnie ci "zdunizowani" moga Wam najwięcej pomóc, bo to, że są tu dłużej, mieli więcej okazji poznać realia tego kraju. Ja jestem tu dwa lata i to jest nic. W Polsce żyłem trzydzieści pare i nadal wiem niewiele i posiłkuję się wszelkimi dostępnymi informacjami. Więc co złego w tym, że ktoś jest "zdunizowany"? Chyba tylko to, że wie wiecej. (na określony temat) Nikt nie jest alfą i omegą.

poloniainfo.dk

Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #21 dnia: 31 Mar 2010, 17:21:19 »

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #22 dnia: 31 Mar 2010, 21:06:24 »

Cytuj (zaznaczone)
1.jak masz zolta karte to ci niewolno polskiego samochodu prowadzic
bzdura nr 1
Cytuj (zaznaczone)
2.jezeli decydujesz sie zostac to trzeba go przerejestrowac i nic wiecej tu nietrzeba pisac
bzdura nr 2
Cytuj (zaznaczone)
jak jestes na starcie czyli pierwsze miesiace w danii
bzdura nr 3
Cytuj (zaznaczone)
ja takiej mozliwosci nie mialem poniewaz dostalem kontrakt na stale
bzdura nr 4
Cały twój post niestety mija się z prawdą.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #23 dnia: 31 Mar 2010, 21:18:15 »
;)i tu teraz sie z toba zgodze ale tyle razy byl ten watek przedstawiony zeby caly czas to pisac wiadomo ze 1.jak masz zolta karte to ci niewolno polskiego samochodu prowadzic 2.jezeli decydujesz sie zostac to trzeba go przerejestrowac i nic wiecej tu nietrzeba pisac apropo jak jestes na starcie czyli pierwsze miesiace w danii to mozesz dostac na 1 rok poruszania sie po dani swoim autem na pl bkachach ja takiej mozliwosci nie mialem poniewaz dostalem kontrakt na stale czyli bez terminowo i tu pies pogrzebany tak ze nieryzykujcie bo oplaty nie male i mandaty tez <<<<<<

Przestań siać popelinę >:(

Offline bumi71

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 145
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #24 dnia: 31 Mar 2010, 23:07:15 »
Rigtig  god  påske  dla  wszystkich  zdunczonych  ,zdegenerowanych  itd...  Dobrze  ze  czlowiek   blisko  pl  sklepu na Fred. mieszka  i moze  w  razie  potrzeby  "zalac  " wrazenie   wywolane  czytaniem  niektorych  postow  w  miare  szybko dobrym piwskiem . Lepiej  pojde  na  zakupy  zanim  certyfikatow  polskosci  na zakup Tyskiego  beda  wymagac  (bez panta )  ;D
 ;D ;D ;D ;D ;D

Offline ina67

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #25 dnia: 01 Kwi 2010, 10:22:05 »
Oj moi drodzy..., no to mnie sie też dostało za ten wątek..., no cóż, ale słowo sie powiedziało, wiec napisze co działo sie dalej.
1. Byłam w skacie, do którego wg policjanta miał być skabusewany mój samochód. W tym skacie nic o sprawie nie wiedzieli, wzieli mój numer telefonu i powiedzieli, że ktoś do mnie zadzwoni.
2. Zadzwonił pan, który mówił wyłącznie po duńsku, a mój duński jest jeszcze na zbyt marnym poziomie. Poprosiłam więc kolezanke dunkę o pomoc.
Kolezanka zadzwoniła najpierw do skata, w którym zajmują sie pozwoleniami ( pisałam w pierwszym poście, że starałam sie, nie dostałam, napisałam odwołanie i nigdy nie dostałam na nie odpowiedzi). Okazało się, że ja takie pozwolenie mam, do 28 czerwca 2010 roku. A czemu nie przysłali????? Tego juz nikt wyjaśnić nie umiał. Koleżanka zadzwoniła więc na policje. Tam nie chcieli z nią rozmawiac na temat tej sparwy, bo ona nie jest pełnomocnikiem i nie maja pewności, że ja stoję obok. Ale powiedzieli, że w Danii jest takie prawo, że kazdemu moga zabrac samochód na 24 godziny i w ciągu tych 24 godzin powinnam sie zgłosic na policje, bo jezeli sie nie zgłosze, to samocód zostanie oddany pod sąd. O tym powinnam zostac poinformowana przez policjanta, zabierajacego samochód.Nie zostałam, powiedział, że mamy czekac na pismo ze skata. Pojechałam wiec na posterunek policji. (minęło juz 24 godziny)Policja, z której był mój policjant, była juz zamknieta, pojechałysmy na głowna. Tam sie dowiedziałam, że w systemie nie ma takiego raportu o zatrzymaniu mojego samochodu i mamy dzwonić dzisiaj do tego własnie pana, który zatrzymał samochód, dali nam numer i pan bedzie dostepny dzisiaj o 14. Nikt nie wie, gdzie jest moje auto....

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Kwi 2010, 11:05:26 »
Tam się dowiedziałam, że w systemie nie ma takiego raportu o zatrzymaniu mojego samochodu i mamy dzwonić dzisiaj do tego własne pana, który zatrzymał samochód, dali nam numer i pan będzie dostępny dzisiaj o 14. Nikt nie wie, gdzie jest moje auto....

To brzmi jak żart na prima aprilis, nikt nic niewie.  ;D

Wesołych Świąt!  :)

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Kwi 2010, 11:18:09 »
Policjant pewnie nie zdazyl napisac raportu bo byla swiateczna kolejka w supermarkecie albo jakis rokers wyszedl z domu z kolegami :).
O 24 g. prawie nigdy nie slyszalem. Najwazniejsze, ze sprawa, najprawdopodobniej zakonczy sie happy- endem.
« Ostatnia zmiana: 01 Kwi 2010, 11:43:02 wysłana przez jamjurand »

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #28 dnia: 01 Kwi 2010, 11:31:45 »
Z tego wniosek ze policja nie ma bazy aut ktore maja pozwolenie na poruszanie sie na zagr. blachach.
Nic tylko kserowac   :D

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Kwi 2010, 14:46:38 »
To nie zabrali  policjanci, samochód zabrali przebierańcy i to z Polski ;D

poloniainfo.dk

Odp: Zabrali mi dzisiaj samochód
« Odpowiedź #29 dnia: 01 Kwi 2010, 14:46:38 »

 

samochód na Polskich numerach

Zaczęty przez zuzaDział Podatki

Odpowiedzi: 106
Wyświetleń: 70554
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 21:43:32
wysłana przez charly
pozwolenie polski samochód

Zaczęty przez skorpion1Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4329
Ostatnia wiadomość 13 Maj 2012, 11:41:34
wysłana przez skorpion1
samochod -kredyt-przerejstrowanie

Zaczęty przez anka84Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4491
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2008, 21:45:16
wysłana przez Jomir
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 26204
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
pozwolenie polski samochód

Zaczęty przez skorpion1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5973
Ostatnia wiadomość 13 Maj 2012, 12:28:04
wysłana przez greg1969