Ogólne > Pomoc!

Dowód czy Paszport?

(1/2) > >>

Pytalski:
Wybieram sie latem do Danii, turystycznie tak na ok. 2 tygodnie, do kogoś kto pracuje w Danii, i w związku z tym mam pytanie!
Nie mam paszportu (może to w dzisiejszych czasach dość dziwne, ale taka jest prawda!) tylko nowy dowód osobisty, i czy wystarczy mi ten dowód przy wyjeździe do Danii - szczgólnie chodzi mi o przekraczanie granicy, której niby niema ale jednak jest!
Tylko prosze nie odpisujcie typu: \"zadzwon do ambasady\", lub \"wystarczy dowód ALE lepiej mieć paszport!\"
Pytam wystarczy dowód osobisty czy trzeba mieć paszport?
Przepraszam za zanudzanie i z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!Nara...

Grzegorz_Odense:
Trzeba zadzwonic nie do ambasady ( chyba myslisz o dunskiej ? ) ale do polskiego biura paszportów . Nic innego nie jest miarodajne .

Moge Ci napisac ze ten temat byl dyskutowany na forum www.gazeta.dk ( mozesz tam sobie sam poczytac ) i ktos napisal ze na stary polski dowód mozna jezdzic po calej Europie do konca 2007 roku .

No ale co zrobisz jak sie okaze ze na stary tak - ale na nowy juz nie ? Albo ze tej informacji udzielila osoba niekompetentna ?

Jedynym organem kompetentnym jest polskie biuro paszportowe . Choc z niezrozumialych dla mnie powodów wzdragasz sie przed zasiegnieciem tam informacji ....

Kaśka:
Mój kumpel jezdził na pewno z 10razy (przez Niemcy) na starym paszporcie i było oki.

Pytalski:
Właśnie na takie odpowiedzi czekam, że nie robią problemów z przekraczaniem granicy!
Przecież w końcu mogę wyrobić paszport ale po co? do USA się nie wybieram!
Moge też zapytać w biurze paszportów, ale jak to w większości urzędów (szczeg.Polskich), co urzędnik, co miasto, to każdy ma swoje, jak zawsze nieomylne, zdanie na ten temat! Z reguly te zdania bardzo się różnią!

A inna sprawa że rzeczywistość może się różnić od obowiązujących przepisów i dlatego pytam czy Duńczycy np. nie robią problemów przy przekraczaniu granicy?

Bo słyszałem że jak się jedzie do pracy to na granicy proszą o paszporty!A niby po co skoro teoretycznie można na dowód?

Grzegorz_Odense:
Spróbuj zanalizowac jeszcze raz to zdanie napisane przez Kaske :

Mój kumpel jezdził na pewno z 10razy (przez Niemcy) na starym paszporcie i było oki.

Czy nie widzisz ze tu pisze o PASZPORCIE ? A to ze bylo OK to nie oznacza ze go nie sprawdzali . Tylko ze nie robili problemu .

Ja moge Ci powiedziec z praktyki ze jak Niemcowi dasz szanse zeby sie do Ciebie przypieprzyl to masz jak w banku ze sie przypieprzy . Tak nas kochaja ....

A jezeli chodzi o Danie to nie ma zadnej granicy miedzy Dania i Niemcami . Ale jak przyjedziesz promem to Cie poprosza o dokumenty . No to jak nie kijem to pala ....

Wiec mysle ze jednak zadzwon do polskiego urzedu paszportowego - najlepiej w duzym miescie - i moze nawet do 3 . I jak odpowiedzi beda zgodne to uwierz im ....

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej