poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: rejestracja auta  (Przeczytany 19797 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rejestracja samochodu

  • Gość
rejestracja auta
« dnia: 26 Kwi 2008, 16:41:20 »
Mam pytanie czy ktos z was przerejestrował juz swoje autko,jak to wyglada i ile kosztuje?Czy jest to konieczne?zaznaczam że w danii jestem prawie rok.Prosze o informacje.pozdrawiam

Elwira Wu.

  • Gość

Krakers

  • Gość
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lut 2010, 19:38:44 »
Witam, procedura wlasnie za mna. Postaram sie opisac ... co i jak, moze komus sie przyda.

Jesli auto jest sprawne to mozna wszystko zalatwic w 1,5 godziny - jesli stacja kontroli jest blisko SKAT motorkontoret.

Potrzeba:
- przeglad - toldsyn (czas trwania ok. 20 minut) - 965dkk
- ubezpieczenie - forsikringsbevis
- pieniadze na podatek i tablice (1180dkk tablice)
- wypelniony wniosek o rejestracje

Ja przerejestrowywalem z niemieckich blach, w Skacie chcieli te blachy, niemiecki dowod rejestracyjny i fahrzeugbrief - tablice niszcza i powiadamiaja o tym niemiecki urzad.

Jesli ktos nie jest pewny, czy auto przejdzie przeglad ... to najlepiej zaczac od przegladu i ewentualnych napraw. W innym wypadku mozna zaczac od ubezpieczenia - zadzwonic do firmy ubezpieczeniowej, ktora sobie ktos wybierze i prosic zeby przyslali forsikringsbevis. Bez tego sie nie obejdzie. Mnie sie udalo zarejestrowac auto nie bedac w folkeregister, mam natomiast CPR (trzeba podac adres zamieszkania na C/O), ktos kiedys pisal na forum, ze mial z tym problemy. Jak w Alce uslyszeli, ze nie jestem w folkeregister, to od razu podziekowali. W Codanie bez problemu, skladka tez przyzwoita, oczywiscie ubezpieczane telefonicznie.
Czas dostarczenia listu poczta - jeden, dwa dni.

Jesli masz forsikringsbevis ... kartka wielkosci polowy formatu A4 - czyli A5 ... (wypelnic imie, nazwisko i adres) i przeglad (toldsyn)... to udajesz sie do motorkontoret, ktory znajdziesz na:
http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oID=349004&vID=0&newwindow=true wybierajac po lewej stronie "Nummerplade -ekspeditionssteder".

Najlepiej wziac ze soba pieniadze (oczywiscie moze byc i Dankort), ale dobrze tez wiedziec ile. Orientacyjna kwote podatku mozna wyliczyc na:
http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1755101

Zeby to zrobic trzeba znac nypris z danego roku produkcji, pomocna moze byc strona:
http://www.bilbasen.dk/default.aspx
gdzie klikajac na jakies auto uzywane z danego roku ... mozna zobaczyc nowa cene z danego roku produkcji.

W moim przypadku samodzielne wyliczenie na w/w stronie roznilo sie o 1000dkk od wyliczenia Pani ze Skatu, zatem bylo bardzo blisko. Na szczescie to strona zawyzyla i usmiech na mojej twarzy sie pojawil, jak w Skacie ukazala sie nizsza kwota ;)

Wyliczenie podatku przez Pania w Skacie trwalo 20 minut. W miedzyczasie mozna wypelnic wniosek, dane beda na ogol przepisywane z raportu, ktory otrzymamy podczas przegladu. Po odebraniu dokumentow z wyliczonym podatkiem idzie sie do pomieszczenia obok (motorkontoret Odense - nie potrzeba juz zadnego numerka), by zaplacic podatek, oddac tablice (w przypadku niemieckich, nie wiem jak to z polskimi) i odebrac dunskie - czas trwania - 5 minut. Za dunski dowod rejestracyjny sluzy na razie "papierek" z przegladu z odpowiednimi stemplami SKATu. W ciagu miesiaca poczta zostanie dostarczony odpowiedni dowod rejestracyjny.

Warto sie zaopatrzyc w srubokret i ramki do tablic, bo dunskie sa inne niz niemieckie, nie wiem jak w porownaniu do polskich - i czy te trzeba zostawiac, ale to moze ktos inne dopisze.

[Posted on: 19 Lut 2010, 17:40:49]

Troche pomieszalem z wnioskiem o przerejestrowanie i wyliczenie afgiftu, bo pomylilo mi sie z wnioskiem o wydanie tablic, ktorego nie trzeba wypelniac, bo wystarczy "zielone pismo" ze wszystkimi danymi, ktore otrzymujemy w stacji kontroli pojazdow.

Wniosek o przerejestrowanie i wyliczenie afgiftu oczywiscie skladamy na samym poczatku. Ja musialem takze pokazac raport z toldsynu i ubezpieczenie.

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lut 2010, 16:59:57 »
A czy ''fizycznie'' to auto ktos ogląda tzn. czy jakies rysy, brudna, podarta tapicerka czyli wszystko co ewentualnie może obniżyc wartosc jest brane pod uwage?

Jak to wygląda kiedy chcesz zarejstrowac delikatnie przerysowane auto, ale jak najbardziej sprawne technicznie?
Może ktos to przerabiał. Pozdrawiam

Offline kamillogry

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Lut 2010, 19:14:44 »
W moim przypadku w ubezpieczalni nikt nie ogladal auta,tylko podalem dane z dowodu rejestracyjnego PL i i przebieg i gotowe.
Nikt nigdzie oprocz przegladu nie widzial auta na oczy, a i tam przeleciali szybko i bez zbednego wnikania!
Konkretne koszty:
auto passat 1,8t 1997r
Podatek Skat: 37000 ddk(rozlozony na 6 lat splaty,chociaz chcialem na rok ,ale sprawa do zalatwienia,bo nie mam zamiaru miec tyle auta)
ubezbieczenie: 9800ddk
tablice:1150 ddk

Troce kosztowalo ,ale zawsze mozna czesc oddzyskac sprzedajac w DK,a jedno juz mi sie udalo sprzedac na PL blachach i wyszlo dos niezle finansowo.


Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Lut 2010, 14:23:51 »
Mam pytanie, czy jezdzac samochodami na dunskich tablicach przyklejacie sobie polska flage,
 zeby bylo wiadomo, ze jestescie z Polski?

Offline M6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • MAZDA 6 2.0 16V
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lut 2010, 16:22:32 »
Mam pytanie, czy jezdzac samochodami na dunskich tablicach przyklejacie sobie polska flage,
 zeby bylo wiadomo, ze jestescie z Polski?

Pewnie a dlaczego nie  :) osobiscie ,,jeszcze,, nie mam, ale bedzie!!!

poloniainfo.dk

Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Lut 2010, 16:22:32 »

keny79

  • Gość
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Lut 2010, 20:02:35 »
no,a na tylnej szybie napis PIONEER ;D

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Lut 2010, 20:07:06 »
wstydzicie sie, ze jestescie z Polski?

ReFormer

  • Gość
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Lut 2010, 20:24:09 »
Co ma Polska do tego ... kto kim jest? Przeciez kazdy jest inny. Tak samo jak Dunczyk rozni sie od Dunczyka, tak samo Polak od Polaka.

Aczkolwiek ja jakiejs wielkiej zazylosci do ojczyzny nie czuje  :-X

Offline EUZEBINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Lut 2010, 20:59:42 »
mam pytanie!w jaki sposób auto na pl blachcach  wyrejestrowuje się z Polski,czy robi się to osobiście?czy skat to robi za nas?i jeszcze jedno-jeżeli wrócimy do Polski ,to jak takie auto spowrotem w kraju zarejestrowac?

parabola2

  • Gość
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Mar 2010, 17:13:48 »
W moim przypadku w ubezpieczalni nikt nie ogladal auta,tylko podalem dane z dowodu rejestracyjnego PL i i przebieg i gotowe.
Nikt nigdzie oprocz przegladu nie widzial auta na oczy, a i tam przeleciali szybko i bez zbednego wnikania!
Konkretne koszty:
auto passat 1,8t 1997r
Podatek Skat: 37000 ddk(rozlozony na 6 lat splaty,chociaz chcialem na rok ,ale sprawa do zalatwienia,bo nie mam zamiaru miec tyle auta)
ubezbieczenie: 9800ddk
tablice:1150 ddk

Troce kosztowalo ,ale zawsze mozna czesc oddzyskac sprzedajac w DK,a jedno juz mi sie udalo sprzedac na PL blachach i wyszlo dos niezle finansowo.

Czy mozesz napisac dlaczego rozlozyli Ci podatek na 6 lat ?



Offline art1

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Mar 2010, 21:01:06 »
no właśnie jak udało Ci się rozłożyć podatek na raty, mi powiedzieli że musze zapłacić całość

Offline kamillogry

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Mar 2010, 22:18:14 »
Wystarczylo wypelnic druk(nie pamietam jaki,ale jak znajde to napisze) z prozba o rozlozenie na raty, o ktorym przeczytalem w broszurze ze skatu. Osobiscie chcialem na rok ,ale dali sami na 6 lat.

[Posted on: 27 Mar 2010, 22:14:53]

mam pytanie!w jaki sposób auto na pl blachcach  wyrejestrowuje się z Polski,czy robi się to osobiście?czy skat to robi za nas?i jeszcze jedno-jeżeli wrócimy do Polski ,to jak takie auto spowrotem w kraju zarejestrowac?

Auta nie musisz w polsce wyrejestrowywac. Skat przesyla do PL informacje i tam juz sami dzialaja, tylko z wydzialu komunikacjii potrezbujesz papier o wyrejestrowaniu auta,  zeby zrezygnowac z polisy ubezpieczeniowej w PL. Wlasnie to przerobilem:)
Papiery z DK do PL ida jakis miesiac ,wiec bez pospiechy, nasi maja jak zwykle czas:)

parabola2

  • Gość
Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Mar 2010, 23:18:15 »
Witam,
Czy mialo na to wplywa Twoja sytuacja rodzinna,np rodzina w polsce itp
pozdr

poloniainfo.dk

Odp: rejestracja auta
« Odpowiedź #14 dnia: 27 Mar 2010, 23:18:15 »

 

Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10980
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
odszkodowanie za zniszczenie auta

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 17543
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 17:34:42
wysłana przez Jomir
Wycana auta do jobcenter

Zaczęty przez baterDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 10010
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 20:46:07
wysłana przez Jomir
Procedura przeglądu eksportowego auta z dk

Zaczęty przez tonymontana123Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6831
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2019, 17:33:47
wysłana przez tonymontana123
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 14309
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera